Një person është arrestuar, pasi që i njëjti kishte shpërndarë video me përmbajtje pornografike.

Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur dje në Suharekë dhe rasti po hetohet si “keqpërdorim i fëmijëve në pornografi”.

Me vendim të prokurorit telefoni mobil është sekuestruar, ndërsa i dyshuari është liruar.

Rasti ka kaluar në procedurë të rregullt./21Media