Vlera e spanjollit është rreth 60 milionë euro.

Vlera e spanjollit është rreth 60 milionë euro.

Arsenali është akoma në garë për mesfushorin e Real Madrid, Isco.

Isco nuk po arrin të luajë në formacionin e parë këtë sezon dhe është i gatshëm për t’u larguar nga “Santiago Bernabeu”.

Sipas mediave spanjolle, spanjolli është i lidhur me një kalim në Premier Ligë te Manchester City, por edhe “Topçinjtë” janë në garë.

Disa raportime thonë që Arsenali konsideron Iscon si zëvendësim adekuat të Mesut Ozil.

Arsenali nuk është i kënaqur nga futbollisti gjerman dhe ka kërkuar ta shesë gjatë afatit dimëror. Vlera e spanjollit është rreth 60 milionë euro.