Tifozët e Heidenheim nuk mund të pajtoheshin thjesht me humbjen nga Werder Bremen në ndeshjen e kthimit të barazhit për Bundesligë.

Skuadra nga Bavaria barazoi 0:0 në Bremen në ndeshjen e parë, por në ndeshjen e kthimit pranoi dy gola në shtëpi dhe humbën një shans historik duke luajtur 2:2.

Pas ndeshjes, futbollistët e Werder festuan mbijetesën e tyre në rangun elitar para stadiumit, gjë që tifozët vendas nuk e pëlqyen.

Ata sulmuan futbollistët mysafirë, së pari duke i spërkatur me birra dhe më pas sulmuan me gurë autobusin e tyre.

Prestigjiozja “Kiker” shkruan se në autobus u hodhën shumë gurë dhe shishe qelqi, duke thyer kështu dritaret.

Policia tha se ka arrestuar disa sulmues dhe thuhet se një person ishte shtruar në spital me lëndime në kokë.