Barcelona dhe Bayern Munich kanë vazhduar për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Katalunasit mposhtën Napolin me rezultat 3 me 1.

Kurse Bavarezet mposhten Chelsean me rezultat 4 me 1. Golat në këtë ndeshje për ekipin e Hansi Flick i shënuan Robert Lewandowski (10’, 84’), Ivan Perisic (24’) dhe Corentin Tolisso (76’), ndërsa për ekipin e Frank Lampard shënoi Tammy Abraham (44’).