Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Besian Mustafa shpall kandidaturën për kryetar të LDK-së

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Pas Anton Qunit, Lutfi Hazirit, Lumir Abdixhikut, kandidaturën për pasuesin e Isa Mustafës e ka shpallur edhe ministri në detyrë i Bujqësisë Besian Mustafa.

Ai ka thënë se LDK-ja ka nevojë për reformim dhe udhëheqja partiake duhet t’i kalojë gjeneratës së re politike, në kuptimin e ideve, mendimeve dhe veprimeve që përkojnë me rrethanat politike të 10 vjetëve të ardhshme.

Mustafa ka thënë tutje se është koha që LDK-së t’i kthehet shkëlqimi dhe madhështia.

Të gjithë kemi përgjegjësi për Kosovën dhe LDK-në. Do kandidoj për kryetar të LDK-së më 14 mars.

Kandidat vetëm dhe…

Posted by Besian Mustafa on Wednesday, March 10, 2021

Mbledhja e LDK-së në të cilën do të zgjedhet kryetari i saj i ri do të zhvillohet më 14 mars./21Media