Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Biden rezulton negativ për Covid-19

1 min read

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka rezultuar negativ për Covid-19, por do të mbetet në izolim në pritje të një testi të dytë, njoftoi mjeku i tij.

“Presidenti vazhdon të ndihet shumë mirë”, shkroi Dr. Kevin O’Connor.

Presidenti do të vazhdojë masat e tij të izolimit në pritje të një testi të dytë negativ, transmeton rtv21.tv

Biden nuk është larguar nga Shtëpia e Bardhë për 17 ditë, pasi fillimisht rezultoi pozitiv për Covid-19 më 21 korrik.

Pasi mori një kurs pesë-ditor të ilaçit antiviral të Pfizer, Paxlovid , Biden doli pozitiv për një rast të rikuperimit të Covid-19 të shtunën e kaluar. dhe rifilloi izolimin. Aktualisht nuk ka asnjë ngjarje në orarin e tij publik për fundjavën.

Gjatë izolimit, Presidenti ka marrë pjesë virtualisht në ngjarje publike nga rezidenca e Shtëpisë së Bardhë./21Media