Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Brazili – Venezeuela, ndeshja e parë në Kupën e Amerikës

1 min read

 

Kampionati Evropian është ngjarja më e madhe sportive që po zhvillohet në kontinentin e vjetër duke ofruar ndeshje jashtëzakonisht interesante.

Por, jo vetëm në Evropë ka kompeticione të një rëndësie të tillë sepse një organizim i ngjashëm bëhet edhe në Amerikën Latine atje ku sot fillon turneu i quajtur Kupa e Amerikës.

Ndeshja e parë është ajo ndërmjet Brazilit dhe Venezuelas e cila zhvillohet sonte nga ora 23:00.

Kupa e Amerikës përbëhet nga 10 skuadra të cilat janë të ndara ë dy gupe A dhe B.

Në këtë garë skuadra pjesëmarrëse këtë edicion janë: Argjentina, Paraguaji, Bolivia, Uruguai, Kili, Ekuadori, Peruja, Venezuela, Kolumbia dhe Brazili.