Bundesliga gjermane do të rikthehet sot me disa ndeshje interesante në kuadër të javës së 12.

Dy sfidat më interesante janë Bayern Munich-Wolfsburg dhe Hoffenheim-RB Leipzig.

Pas 11 xhirosh, Bayern ka regjistruar shtatë fitore, tre barazime dhe një humbje, duke arkëtuar kështu gjithsej 24 pikë në vendin e dytë në tabelë, ndërsa Wolfsburg gjendet në pozitën e pestë me 21 pikë, nga pesë fitore dhe gjashtë barazime.

RB Leipzig hyn në ndeshjen kundër Hoffenheim në pozitën e tretë, me shtatë fitore, tre barazime dhe një humbje, duke arkëtuar kështu 24 pikë, ndërsa Hoffenheim pozicionohet në pozitën 12, ku kanë regjistruar nga tri fitore e tri barazime dhe pesë humbje, duke mbledhur vetëm 12 pikë.

Programi i plotë i ndeshjeve:

18:30 Schalke 04 (pozita 20) – Freiburg ( pozita 14) (Stadiumi VELTINS-Arena)

20:30 Arminia Bielefeld (16) – Augsburg (11) (Stadiumi Bielefelder Alm)

20:30 Bayern Munich (2) – Wolfsburg (5) (Stadiumi Allianz Arena)

20:30 FC Koln (15) – Bayer Leverkusen (1) (Stadiumi RheinEnergieSTADION)

20:30 Hoffenheim (12) – RB Leipzig (3) (Stadiumi Rhein-Neckar-Arena).