Ndeshja zhvillohet në "Stamford Bridge"

Ndeshja zhvillohet në “Stamford Bridge”

Gjatë kësaj jave do të zhvillohet java e 24-të në Premier Ligën Angleze. Supersfida e kësaj jave pritet të zhvillohet në “Stamford Bridge”, ndërmjet Chelseas dhe Arsenalit.

Chelsea në këtë ndeshje hyn pas humbjes javën e kaluar ndaj Newcastle në udhëtim, ndërsa Arsenal nuk arriti më shumë se një barazim në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Sheffield Utd.

Formacionet e mundshme:

Chelsea (4-3-3): Kepa; Emerson, Rudiger, Christensen, Azpilicueta; Barkley, Jorginho, Kante; Willian, Hudson-Odoi, Abraham.

Arsenal (4-2-3-1): Leno; Saka, Mustafi, Luiz, Maitland-Niles; Torreira, Xhaka; Pepe, Martinelli, Ozil; Lacazette.

Më poshtë mund t’i shihni ndeshjet tjera që zhvillohen sonte.