Chelsea e ka mposhtur West Bromwich Albion në “Stamford Bridge”, me rezultat 3-0

Chelsea e ka mposhtur West Bromwich Albion në “Stamford Bridge”, me rezultat 3-0

Pas dy humbjeve me radhë, Chelsea i është kthyer fitoreve në Premierligë.

Në këtë mbrëmje shkëlqeu Eden Hazard, ku shënoi me dy gola, në minutat (25’ dhe 71’), ndërsa golin tjetër e shënoi Victor Moses (63’).

Kjo fitore e pozicionon Chelsean në vendin e katërt me 53 pikë, vetëm një më shumë se Tottenhami, kurse West Bromwich Albion është i fundit me 20 pikë