Pas pak minutave në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e eliminimeve direkte të Ligës së Kampionëve.

Para fillimit të kësaj ceremonie, skuadra angleze Chelsea përmes një shkrimi në faqen zyrtare ka njoftuar tigfozët për kundërshtarët e mudshëm si dhe ata me të cilët “Blutë” e Londrës nuk mund të ballafaqohen.

Sevilla është njëra nga skuadrat e cilat nuk mund të jetë rivale e Chelseat për shkak se vjen nga i njëjti grup, e pastaj edhe skuadrat angleze si Manchester Cty dhe Liverpooli.

Keta janë rivalët e mundshëm të Chelseat:

Atletico Madrid

Borussia Monchengladbach

Porto

Atalanta

Lazio

Barcelona

RB Leipzig.