​Darmian dëshiron të largohet para se te mbyllet afati kalimtar

​Darmian dëshiron të largohet para se te mbyllet afati kalimtar

Mbrojtësi i Manchester United, Matteo Darmian, ka kërkuar largimin nga klubi.

Mediat angleze thonë se Darmian dëshiron të largohet nga “Old Trafford”, para se te mbyllet afati kalimtar këtë të shtunë.

Mbrojtësi i krahut ka luajtur vetëm shtatë ndeshje sezonin e kaluar.

United dëshironte ta shes verën e kaluar me Juventusin, Interin dhe Napolin të interesuar, mirëpo asnjëri nga ta nuk bëri ndonjë ofertë.

Ai është afër transferimit në kampionati italian dhe po shpreson që të ndodh në këto ditët e ardhshme.