Juventusi e nis aventurën e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve në fazën e grupeve duke u ballafaquar me skuadrën nga Ukraina, Dinamo Kiev, përcjell KosovaPress.

Ndeshja starton nga ora 18:55 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Dynamo Kiev: Bushchan; Kedziora, Zabarnyi, Karavaev, Mykolenko; Sydorchuk, Shaparenko; Tsygankov, Buyalskiy, De Pena; Supryaha

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Chiesa, Bentancur, Rabiot, Cuadrado; Ramsey; Kulusevski, Morata.