Dortmund synon të përforcohet në mesfushë

Dortmund synon të përforcohet në mesfushë

Pasi transferoi një sulmues shumë të talentuar si Erling Halaand, Dortmund synon të përforcohet në repartin e mesfushës.

Emri kryesor në listën e klubit verdhezi është ai i Emre Can, i cili tek Juventusi asnjëherë nuk ka arritur të marrë një rol protagonisti dhe me uljen e Sarrit në stol më tepër ka qenë jashtë formacionit.

Turko-gjermani kryeson listën e lojtarëve që do të largohen nga bardhezinjtë, ndërkohë që për të ka treguar interes edhe Everton, pasi lojtari pëlqehet shumë nga Ancelotti.

Tashmë pritet lëvizja e drejtuesve të Dortmund, të cilët duan me patjetër rikthimin në Bundesligë të mesfushorit.