Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Dy fëmijë të vdekur në një aksident në Carralevë të Shtimes

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot Carralevë të Shtimes, ku një automjet civilësh i udhëtarëve ka goditur dy këmbësorë, fëmijë, të lindur në vitin 2013.

Policia njofton se deri te tek aksidenti dyshohet të ketë ardhur, kur automjeti ishte duke lëvizur në rrugën Shtime-Prizren dhe me të arritur në Carralevë, për shkak të mospërshtatjes të shpejtësisë së lëvizjes dhe kushteve të rrugës, kthesë, humb kontrollin dhe kalon në shiritin e kundërt të lëvizjes duke goditur dy këmbësorët në trotuar.

Si pasojë e aksidentit, fillimisht lëndime të rënda trupore marrin dy këmbësorët, të cilët pasi marrin ndihmën e parë mjekësore në QKMF-Shtime, dërgohen në QKUK-Prishtinë për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Më pas të dy këmbësorët nuk kanë mundur t’i mbijetojnë lëndimeve të rënda trupore dhe kanë ndërruar jetë në QKUK-Prishtinë.

Me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, drejtuesi i automjetit V.M. është ndaluar për 48 orë.

Njësia rajonale e komunikacionit rrugor e drejtorisë rajonale të policisë në Ferizaj, i ka marrë të gjitha masat e nevojshme në lidhje me këtë rast. /21Media