Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë publikoi sot shifrat e infektimeve dhe viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Nga 1942 testime, 501 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, ndërkohë dy pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin.

Ndërkohë lajm i mirë është shërimi i 90 pacientëve, por që gjithsesi nuk e lehtëson situatën në spitalet COVID.

374 pacientë ndodhet aktualisht në spitalet Covid, 4 të intubuar dhe 13 në terapi intensive.