Humbja e Atletico Madridit dhe fitorja e Real Madridit të shtunën e kanë ndezur luftën për titull në La Liga dhe në këtë garë kërkon të inkuadrohet edhe Barcelona.

Skuadra e Ronald Koeman sot me fillim nga ora 14:00 ballafaqohet me Cadizin dhe nga ky ballafaqim kërkon vetëm tre pikë të reja.

Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona: Te Stegen, Dest, Pique, Sergio, Griezmann, Messi, Dembele, Lenglet, Pedri, Alba, De Jong

Cadiz: Ledesma, Fali, Mauro, Garido, Salvi, Poerera, Negredo, Iza, Sobino, Espino, Jairo.