Largimi i Emre Can nga bardhezinjtë

Largimi i Emre Can nga bardhezinjtë

Emre Can do të largohet nga Juventusi, por diçka të tillë do ta bëjë vetëm për një klub jashtë Serisë A. Can është duke vlerësuar ofertat e Paris Saint-Germain dhe Bayern Mynihut, kështu shkruajnë mediat italiane.

25-vjecari u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018. Emre Can ka firmosur për Juventusin deri në qershor të viti 2022, transmeton rtv21.tv.

Mesfushori nuk është pjesë e listës së lojtarëve që luajnë në Champions League dhe për këtë ai është shumë i pakënaqur./21Media