Përfundoi pa fitues ndeshja

Përfundoi pa fitues ndeshja

Ndeshja e raundit të 26-të të Primera spanjolle midis Espanyol dhe Atletico Madrid përfundoi pa fitues – 1: 1 (1:0). Atletico vazhdoi ndeshjet e saja të dobëta dhe nuk ka shënuar fitore që nga 22 dhjetori 2019.

Espanyol ka qenë i pamposhtur në tre ndeshjet e fundit dhe mbetet në pjesën e poshtme të tabelës. Ekipi vendas erdhi në minutën e 24-të me autogolin e Saviq. Barazimi arriti në minutën e 47-të përmes mesfushorit Saul Niges.

Në ndeshjet tjera të ditës së sotme Sevilla mposhti Osasunën 3:2 (2:0), ndërsa Athletic Bilbao ishte më e mirë se Villarreal me rezultat 1:0 (0:0).

Sonte luajnë edhe Mallorca – Getafe dhe derbi i madh Real Madrid – Barcelona.