Paris Saint-Germaini dhe Bayern Munich përballen sonte në orën 21:00 në Estadio De Luz të Portugalisë, në finalen e Ligës së kampionëve në futboll.

Këto janë formacionet me të cilat skuadrat do të nisin betejën për titullin e më të mirit në Evropë:

PSG: Navas – Kehrer, Bernat, Silva, Kimpbembe – Marquinhos, Paredes, Herrera – Di Maria, Neymar, Mbappe.

Bayern: Neuer – Davis, Alaba, Boateng, Kimmich – Thiago, Goretzka, Muller, Coman, Gnabry – Lewandowski.