Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Finlanda mposht Danimarkën në ndeshjen e Grupit B

1 min read

 

Finlanda e ka shënuar fitoren e parë në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian “Euro 2020” duke e mposhtur Danimarkën me rezultat 1-0.

Goli i vetëm i ndeshjes u realizua në minutën e 60’ nga Pohjanpaolo i cili ia siguroi tri pikë shumë të vlefshme kombëtares së tij.

Duhet përmendur se kjo ndeshje u ndërpre për shkak të problemeve shëndetësore që pati Christian Eriksen por i cila u vazhdua pasi u kuptua që mesfushori i Interi ishte në gjendje më të mirë shëndetësore.

Ne Grupin B bëjnë pjesë edhe Belgjika dhe Rusia.