Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Fitore shumë e rëndësishme për United ndaj Brentfordit

1 min read

 

Manchester United ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në Premier Ligë pasi e ka mposhtur Brentfordin me rezultat 3-1 të mërkurën.

Elanga në minutën e 55’, Greenwoord në të 62’ dhe Rashford në të 77’ ia siguruan fitoren e madhe “Djajve të Kuq” pasi një humbjeje dhe një barazimi.

Nga ana tjetër golin e vetëm për vendasit e shënoi Toney pesë minuta pa përfunduar ndeshja.

United tani ka 35 pikë dhe renditet në vendin e shtatë.