Liverpool dhe Arsenal do të matin sonte forcat në xhiron e tretë të Premierë Ligës angleze në futboll.

Para ndeshjes, e cila do të fillojë në ora 21.00, tashmë janë publikuar formacionet e të dyja skuadrave.

Granit Xhaka do të jetë titullar në formacionin e parë të Arsenalit.