Xhiroja e dytë e kampionatit italian Serie A sjell derbin e madh ndërmjet Romës dhe Juventusit, sonte me fillim nga ora 20:45 në “Olympico”.

Juventusi vjen me tre pikë në tabelë, derisa Roma sonte kërkon pikët e para në kampionat.

Këto janë përbërjet startuese të dy skuadrave:

ROMA – Mirante; Mancini, Ibanez, Kumbulla; Santon, Pellegrini, Veretout, Spinazzola; Pedro, Mkhitaryan; Dzeko.

JUVENTUS – Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Danilo; Kulusevski, Rabiot, McKennie, Ramsey; Morata, Ronaldo.