Derbi i natës është Real Madrid - Manchester City

Derbi i natës është Real Madrid – Manchester City

Sonte zhvillohen dy ndeshjet e radhës të Ligës së Kampionëve në 1/8 e finales. Katër klubet i kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjeve të para kualifikuese.

Derbi i natës së sotme është mes Real Madridit dhe Manchester Cityt. Kurse do të ndeshen edhe Lyon dhe Juventus, që po ashtu do të jetë sfidë interesante.

Formacionet: