​Gjini: Çdo datë në pranverë, na kthen në kohën e lavdishme të luftës së UÇK-së

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini së bashku edhe me përfaqësues tjerë të komunës dhe qytetarë, ka bërë homazhe në nderim të dëshmorëve në fshatin Dujakë të Gjakovës.
Gjini ka thënë se çdo datë në muajt e Pranverës, na kthen në kohën e lavdishme të luftës dhe kontributit të shenjtë të dëshmorëve, martirëve e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
“Homazhe në nderim të dëshmorëve në fshatin Dujakë. Lavdi!”, ka shkruar Gjini në Facebook krahas fotografive./21Media

Back to top button