Në mëngjesin e së hënës presidentja në detyrë, Vjosa Osmani priti në takim kryeministrin Avdullah Hoti.

Hoti pas takimit me Osmani ka kërkuar maturi politike për të tejkaluar situatën pas konfirmimit të aktakuzave nga Gjykata Speciale.

Kreu i qeverisë para gazetarëve tha se është dakorduar me Osmanin që vazhdimisht të konsultohen dhe të kenë koordinim ndërinstitucional.