Futbollistët e Borussia Dortmund mposhtën bindshëm Austrinë e Vjenës në një ndeshje miqësore me rezultat 11:2 (4:1).

Dortmund rrënoi thjesht skuadrën në vendin e shtatë të kampionatit austriak, të udhëhequr nga ish-trajneri i tyre Peter Steger.

Reina ishte golashënuesi i dyfishtë në pjesën e parë, dhe shënoi edhe Guerrero dhe mesfushori i ri holandez Ferrai, për të cilin kjo është hera e parë në fanellën e Dortmundit.

Borussia doli me formacionin e ndryshuar në pjesën e dytë dhe shënoi shtatë gola të tjerë.

Kështu kemi parë në veprim të riun Jude Bellingham, i cili ndihmoi Sancho për gol, dhe më pas ai u regjistrua si golashënues.

Në pjesën e dytë shënuan edhe Jan, Wolf, Azar, Schultz dhe Duman.