Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi me shumë mundësi do të qëndrojë në Paris Saint-Germain, pasi drejtuesit e PSG dhe Inter ranë dakord për të gjitha detajet e kompensimit.

Sipas mediave franceze dhe italiane, Icardi do të qëndrojë në PSG për 60 milionë euro.

Icardi ishte në huazim në Paris për 13 milionë euro këtë sezon, dhe klubi francez pati mundësinë për të blerë kontratën e tij për 70 milionë.

Epidemia e virusit korona ka ulur çmimin e tij, dhe mediat spekulojnë se klubet kanë rënë dakord për një shumë prej 10 milionë më të vogël.

Icardi luajti 31 ndeshje për PSG dhe shënoi 20 gola, dhe para se të vinte në Paris, ai ishte anëtar i Interit për gjashtë vjet, ndërsa gjithashtu luajti për Sampdoria për një sezon.