Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Identifikohet e dyshuara që vodhi 30 mijë euro në Prizren

1 min read

Pas intervistimit të dyshimtës, me urdhër të prokurorit rasti shkon me procedurë të rregullt.

“Policia e Kosovës ka arritur ta identifikojë të dyshuarën për vjedhjen e 30 mijë eurove në P Pas një punë të mirë hetimore hetuesitë Stacionit Policor Prizren kanë arrit që të identifikojnë të dyshimtën dhe ti gjejnë 14000 (katërmbëdhjetë mijë ) euro fillimisht. Policët hetues kanë vazhduar hetimet në ditët në vazhdim dhe me datë 22.09.2022 kanë arrit që ti gjejnë edhe 9400 euro (nëntëmijë e katërqind ).”,, thuhet në njoftim.

Më datë 13 shtator 2022 viktima e rastit që gjendet me banim të përkohshëm jashtë shtetit , ka raportuar në polici se persona të panjohur ia kanë vjedhur 30000 (tridhjetë mijë ) euro nga shtëpia e tij në Prizren./21Media