Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​IKShPK vazhdon apelin: Vaksinimi mënyra më e sigurt dhe më efektive kundër COVID-19

1 min read

 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës(IKSHPK) ka dhënë sqarime shtesë rreth domosdoshmërisë për vaksinim, në kohën kur po vërehet shtim i rasteve.

Në një njoftim në Facebook IKSHPK thotë se vaksinimi është mënyra më e thjeshtë, më e sigurt dhe më efektive për të mbrojtur njerëzit nga sëmundjet e dëmshme.

Përmes një formati pyetje-përgjigje IKSHPK ka sqaruar gjithçka sa i përket vaksinimit kundër COVID-19. IKSHPK ka treguar për rëndësinë, përmbajtjen dhe efikasitetin e tyre./21Media