Andres Iniesta është një legjendë e Barcelonës dhe ai po i kalon ditët e fundit të karrierës së tij në Japoni

Andres Iniesta është një legjendë e Barcelonës dhe ai po i kalon ditët e fundit të karrierës së tij në Japoni

Barcelona është në pikën e kthimit të sezonit, ka një gjasë në rritje që trajneri i saj të shkarkohet dhe numri i kandidatëve për ta zëvendësuar atë po rritet çdo ditë.

Edhe pse mediat tashmë kishin sulmuar në titujt si ‘Ka mbaruar: Xavi është në Barça!’, natyrisht që nuk ndodhi. Mund të vijë dita kur kapiteni legjendar ‘Blaugrane’ do të udhëheqë klubin e tij nga stoli, por të paktën tani për tani nuk do të ndodhë.

Barcelona ka pasur luhatje këtë sezon, me trajnerin Ernesto Valverde të zhgënjyer me humbjen në gjysmëfinalen e Super-kupës javën e kaluar, por edhe më zhgënjyese është menaxhimi i klubit që kërkon zëvendësim. Megjithatë, ky lloj ‘biznesi’ nuk pëlqehet nga legjenda tjetër e klubit, Andres Iniesta.

“Sjellja e Barcelonës është e shëmtuar, thjesht nuk mund të veprosh si trajner aktual në atë mënyrë,” tha ai.

Ndryshe, Barcelona raportohet se ka interesim të sjellë në radhët e veta ish-trajnerin e Tottenham, Mauricio Pochettino.