Në stadiumin “Giuseppe Meazza”, sonte do të ballafaqohen Interi dhe Real Madridi, ndeshje kjo e vlefshme për rrethin e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, përcjell KosovaPress.

Të dy skuadra kanë nevojë të madhe për fitore në mënyrë që t’i mbajnë gjallë shpresat për kualifikim në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Këto janë formacionet zyrtare:

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Gagliardini, Young; Vidal; Lukaku, Lautaro Martinez.

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Modric, Odegaard, Kroos; Lucas Vazquez, Mariano Diaz, Hazard.