​Interi dhe Milani në garë për mbrojtësin e Liverpoolit

Dy skuadrat e qytetit të Milanos janë vënë në kërkim të përforcimeve të reja për sezonin e ardhshëm

Derby Della Madonnina zhvillohet në fundjavë ku dy skuadrat e Milanos do të ballafaqohen mes vete.

Por një derbi mes Interit dhe Milanit po zhvillohet edhe në merkato, aty ku këto dy ekipe janë vënë në kërkim të mbrojtësit të majtë të Liverpoolit, Alberto Moreno.Ish-futbollisti i Sevillas ka humbur vendin e titullarit në skuadrën e Jurgen Klopp dhe me shumë gjasë do të largohet nga Anfield në përfundim të stinorit.

Si Interi ashtu edhe Milani raportohet të kenë pasur kontakte me Liverpoolin, i cili ua ka bërë me dije çmimin prej 15 milionë funtesh për 24-vjeçarin spanjoll.

Përkundër interesimit të dy gjigantëve të futbollit evropian, mediat angleze shkruajnë, që Moreno preferon më shumë rikthimin në Spanjë, me dëshirën për të qenë më afër familjes.

Moreno ka kontratë edhe për dy vite me Liverpoolin.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button