Kolumbiani nuk ka luajtur ende me fanellën e Realit.

Kolumbiani nuk ka luajtur ende me fanellën e Realit.

Zidane është i gatshëm për t’i dhënë mundësinë mesfushorit, James Rodriguez për të luajtur në ndeshjen ndaj Real Valladolidit.

Puna e mirë në trajnime dhe mungesa e mesfushorit, Luka Modriq, i cili mori karton të kuq në ndeshjen ndaj Celta Vigos, ka bërë që James Rodriguez të këtë mundësi të luaj.

Kolumbiani nuk ka luajtur ende me fanellën e Realit. Tekniku francez është munduar gjatë tërë verës ta shesë kolumbianin, mirëpo lëndimi i Marco Asensios ka bërë që Zidane të ndryshoj mendim.

James është i kërkuar nga Napoli, mirëpo një gjë të tillë nuk po e pranon klubi madrilen.