Liverpool-i ka shprehur interesim për sulmuesin e Borussia Dortmundit, amerikanin Gio Reyna, raporton The Mirror.

Reyna është shndrruar në njërin prej talentëve më premtues në klubin gjerman së bashku me Erling Haaland dhe Jadon Sancho.

Ai ka tërhequr vëmendjen e kampionëve të Premier League-s me instiktin e tij sulmues.

17 vjeçari ka realizuar një gol në 18 paraqitke për klubin gjerman.