Paratici ka ofruar gjermanin në këmbim te kroatit

Paratici ka ofruar gjermanin në këmbim te kroatit

Juventusi dhe Barcelona janë në bisedime të avancuara për t’i shkëmbyer mesfushorët Emre Can dhe Ivan Rakitiq.

Mediat italiane thonë se drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratici, javën e kaluar ka qenë në Barcelonë.

Paratici ka ofruar gjermanin në këmbim te kroatit.

Të dy lojtarët nuk i nevojiten klubeve të tyre, andaj ky transferim ka shumë mundësi të ndodhë.