Smalling është huazim te Roma

Smalling është huazim te Roma

Juventus dhe Inter janë bashkuar në garën për mbrojtësin e Romës, Chris Smalling.

Smalling është huazim te Roma dhe i ka impresionuar të gjithë me paraqitjet në Seria A.

Për momentin anglezi po cilësohet si një ndër mbrojtësit më të mirë në ligën italiane këtë sezon.

Sipas mediave italiane, Roma është duke provuar të kompletojë transferimin e lojtarit.

Por ka disa spekulime që “Zonja e Vjetër” dhe “neurzurët” po shfaqin interesim të madh gjithashtu.