Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Juventusi nuk planifikon shkarkimin e Pirlos

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Gjiganti i Serie A e humbi titullin tek Interi, dhe tani është në rrezik që të mos e sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Juventusi nuk ka ndërmend të merr vendim mbi të ardhmen e trajnerit Andrea Pirlo para përfundimit të sezonit, raporton “Goal”.

Pirlo së bashku me Juventusin janë duke e kaluar sezonin më të keq që nga viti 2011, ku këtë sezon e humbën garën kundër Interit për të siguruar titullin e 10 radhazi të Serie A.

Disfata nga Milan 3:0 të dielën, ia ka vështirësuar punët “Zonjës së Vjetër” për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, ku momentalisht gjendet në pozitën e pestë me 69 pikë, një më pak se Napoli në vendin e katërt me 70.

Pavarësisht humbjes nga Milan, është konfirmuar që krerët e Juventusit kanë besim në Pirlo dhe se trajneri italian do të vazhdojë që qëndrojë në krye të skuadrës edhe në ndeshjen e radhës kundër Sassuolos.

Spekulime të shumta u përhapën këtë javë që Juventusi është duke e konsideruar shkarkimin e Pirlos, duke e zëvendësuar përkohësisht me Igor Tudor, por një gjë e tillë është hedhur poshtë.