Jemi në ditët e fundit të vitit 2020 dhe ligat kryesore të futbollit evropian tashmë e kanë mbyllur gjysmën e parë të edicionit garues 2020/21.

Liverpooli në Angli, Milani në Itali, Atletico Madridi në Spanjë dhe Bayerni në Gjermani janë skuadrat, të cilat e mbyllin këtë vit si kampionë.

Por, kush janë top-5 golashënuesit nëpër të gjitha këto kampionate elitare të futbollit evropian?

Rënditja e tyre sipas kampionateve:

Premier League:

Mohamed Salah 13

Son Heung-Min 11

Vardy 11

Calvert-Levin 11

Brubi Fernandez 10

Serie-A:

C. Ronaldo 12

Lukaku 11

Ibrahimovic 10

Belotti 9

Immobile 9

La Liga:

Aspas 8

Benzema 8

Moreno 8

Oyarzabal 7

Messi 7

Bundesliga:

Lewandowski 17

Haaland 10

Silva 9

Weghorst 9

Kramaric 8