Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Kjo është renditja në Superligën e Kosovës në basketboll pas shtatë ndeshjeve

1 min read

 

Sezoni i ri i Superligës së Kosovës në basketboll është duke ofruar ndeshje dhe përballje shumë cilësore.

Tashmë kur janë zhvilluar shtatë xhiro, vazhdon të jetë një garë e ashpër për kreun e tabelës, aq sa diferenca ndërmjet vendit të parë dhe të fundit është vetëm gjashtë pikë.

Skuadra e Pejës renditet e para me 13 pikë, e ndjekur nga Prizreni me 12, pastaj vijnë Trepça me Bashkimin me nga 11.

Në vendin e pestë pozicionohet Ylli me 10 pikë, në të gjashtin Sigal Prishtina me nëntë pikë, kurse tabela mbyllet me Rahovecin dhe Dritën që kanë nga tetë përkatësisht shtatë pikë.