Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë

Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Kloop ka thënë se Chelsea është një tjetër ekip pa Eden Hazard.

Futbollisti belg u largua nga “blutë” këtë verë në “Santiago Bernabeu” për 100 milionë euro.

Ndeshja e Chelseas ndaj United, nuk ishte për sy. Të dy ekipet ishin nën presion. Ishte finale mes tyre. Dallimi mes finales së Ligës së Kampionëve dhe kësaj ndeshje është sezoni i ri, kundërshtarët e ndryshëm. Mendoj se Chelsea ka ndryshuar shumë. Trajneri i ri, tash edhe Hazard nuk është aty”, deklaroi ai.