Vlera e lojtarit 50 milionë euro

Vlera e lojtarit 50 milionë euro

Manchester United, Bayern Munich dhe Atletico Madrid janë duke bërë garë për sulmuesin e Ajaxit, David Neres.

Të tri klubet e mëdha evropiane kanë bërë kontaktet e para me klubin holandez për brazilianin.

Bayerni ka filluar bisedimet me lojtarin që disa javë ndërsa Atletico e United janë duke përgatitur ofertë për Neres.

Vlera e lojtarit është 50 milionë euro.