Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Koeman tregon blerjen më të re të Barcelonës

1 min read

 

Memphis Depay do të bashkohet me Barcelonën si një lojtari i lirë dhe marrëveshja do të përfundojë shumë shpejtë.

Akordi verbal tashmë është arritur për një kontratë deri në vitin 2023 me opsion të vazhdimit deri më 2024.

Lajmin së fundi e ka konfirmuar trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, i cili duke folur për “Voetbal International”, deklaroi:

“Marrëveshja është gati e përfunduar. Nuk është nënshkruar ende, por është pothuajse e përfunduar. E kam kërkuar fort që prej muajsh”.

Paris-Saint-Germain dhe Juventusi thuhej se kishin shprehur interesim për shërbimet e holandezit.