Në ndihmë të familjeve në nevojë

Në ndihmë të familjeve në nevojë

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ambasadori i Turqisë në Kosovë Çagrı Sakar, marrin pjesë në ceremoninë e dorëzimit të pakove ushqimore për familjet në nevojë në Prishtinë nga ana e Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim – TIKA.

Kjo ngjarje do të zhvillohet në Objektin e ri të Komunës në ‘Arbëri’, në ora 11:00.

Kujtojmë se që nga 12 prilli Prishtina është në karantinë. Ndërsa numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në Kosovë është 423./21Media