​Kurti e Osmani fillojnë takimet me komunitetet joshumicë

 

Në vazhdën e konsultave për formimin e institucioneve, fituesit e zgjedhjeve të 14 shkurtit kanë filluar takimet me komunitetet joshumicë.

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani kanë pritur në takim Fikrim Damkën nga Partia Demokratike Turke (KDTP).

Ndërsa gjatë ditës, pritet të takojnë edhe parti tjera parlamentare të komuniteteve jo shumicë.

Ndërkohë, nuk dihet a do të takojnë edhe përfaqësues të Listës Serbe.

Back to top button