Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, ka pritur kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Limaj në Zyrat e BE-së në Prishtinë u shoqërua bashkë me zëvendëskryeministren, Albulena Balaj-Halimaj dhe deputetin, Endrit Shala.

Sot është dita e dytë që po qëndron në Kosovë, diplomati sllovak.

Derisa sot gjatë ditës ka takuar liderët e LVV-së dhe LDK-së./kp