Batshuay nuk ka qenë fare pjesë e ekipit në dy ndeshjet e para

Batshuay nuk ka qenë fare pjesë e ekipit në dy ndeshjet e para

Trajneri i Chelseas, Frank Lampard ka thënë se ka nevojë për sulmuesin, Michy Batshuayi, këtë sezon.

Batshuay nuk ka qenë fare pjesë e ekipit në dy ndeshjet e para në Premier Ligë, mirëpo tekniku anglez thotë se belgu është i rëndësishëm ë skuadër.

Ka punuar shumë. Na duhet në klub. Nëse vazhdon me këtë ritëm do të luajë shumë shpejt. Gara mes sulmuesve dhe të gjithë lojatërve në përgjithësi është mirë”, deklaroi ai.