Leicester City janë pranë transferimit të mesfushorit të Real Betis, William Carvalho, raporton “La Razon”.

Real Betis janë të gatshëm të bëjnë marrëveshje me klubin anglez, për ta shitur 28- vjeçarin në janar 2021.

Leicester shprehu interesim për Carvalhon verën e kaluar dhe tani janë të gatshëm të rikthehen me një ofertë 35 milionë euro në janar.