Një person në Prizren derisa ishte duke punuar në një shtëpi është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore.

Policia njofton se viktima është duke u trajtuar në QKUK, dhe gjendja e tji shëndetësore është stabile.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë inspektorët e punës, dhe me vendim të prokurorit është iniciuar rasti dhe është duke u hetuar.

“Viktima është duke u trajtuar në QKUK, gjendja momentale shëndetësore është stabile. Në vendin e ngjarjes kanë dalë inspektorët e punës, me vendim të prokurorit është iniciuar rasti dhe është duke u hetuar”, njofton policia e Kosovës./21Media